Ponížený Nesrovnal. Ostal ako kôl v plote.

Mala to byť politicko-mediálna prezentácia  spojenectva primátora Nesrovnala na úkor starostov mestských častí. Nakoniec z toho ostala hanba a poníženie pre Nesrovnala.

Na miesto veľkolepého podpisovania memoranda o spolupráci pri zavádzaní jednotnej parkovacej politiky neprišiel žiadny starosta. Bratislavský primátor ho zvolal na štvrtok (4.2) do Primaciálneho paláca, kde chcel ešte raz prevariť už viackrát vyvarené kosti. Starostovia mu tak dali jasne najavo, že treba už konať! Takýto spoločný záväzok totiž starostovia štyroch najväčších mestských častí podpísali v marci 2013. Mestské časti, podľa starostu Ružinova Dušana Pekára, očakávajú: „novelizáciu štatútu mesta a všeobecne záväzné nariadenie, ktoré bude parkovaciu politiku presne popisovať.“

Viac k téme: Veľký deň pre parkovanie v Bratislave sa zmenil na frašku

Primátor akosi pozabudol, že základné pravidlá parkovacej politiky poslanci schválili ešte na jeseň 2012 a v septembri 2013 určili, že  príjmy z úhrad a pokút za dočasné parkovanie sa budú prerozdeľovať v pomere 25 percent pre mesto a 75 percent pre mestské časti.

Starostovia momentálne očakávajú, že parkovacia politika by mala byť zavedená po jednotlivých etapách. V tej prvej by sa týkala nie celej Bratislavy, ale len  štyroch najväčších mestských častí.

Reakciou poníženého primátora Nesrovnala na celú túto situáciu bolo len konštatovanie, že všetko sa bude vraj riešiť po parlamentných voľbách.

Rastislav Tarhaj

Tento článok bol prečítaný 727 krát

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *