Príďte 10.12. na reťazový protest proti predaju PKO schránkovej firme za euro

Primátor Ivo Nesrovnal sa podľa medializovaných informácií chystá odpustiť 4,3 milióna eur z kúpnej ceny za pozemky pod PKO schránkovej spoločnosti Henbury Development. Bratislava pre ľudí zvoláva reťazový protest.

Primátor Ivo Nesrovnal sa podľa medializovaných informácií chystá odpustiť 4,3 milióna eur z kúpnej ceny za pozemky pod PKO schránkovej spoločnosti Henbury Development. K predaju pozemkov došlo síce už na základe zmluvy z roku 2006, avšak časť kúpnej ceny má byť splatná až v roku 2016 a v prípade schválenia návrhu sa jej hlavné mesto dobrovoľne vzdá v prospech developera.

Rastislav Tešovič z občianskeho združenia Bratislava pre ľudí si myslí, že ide o ďalší podvod v kauze PKO. Podľa neho primátor Nesrovnal iba vydiera mestských poslancov tvrdeniami, že prevodom budov PKO za symbolické jedno euro ustúpi schránková firma Henbury Development od vymáhania náhrady škody z minulých rokov.

„Sú to dve neporovnateľné veci. Kým mesto sa má vzdať reálnej a nespornej pohľadávky vo výške približne 4,3 milióna eur a reálnych existujúcich budov, druhá strana ponúka na výmenu pohľadávku, ktorá je sporná a ešte stále o jej existencii rozhodujú súdy“, myslí si Tešovič.

Občianski aktivisti zo združenia Bratislava pre ľudí sa domnievajú, že pýtať si za takýchto okolností peniaze od občanov v podobe návrhu na zvýšenie daní, ako sme tomu boli svedkom, je nehoráznosť. V protestoch preto budú pokračovať.

O návrhu na faktické darovanie mestských budov spoločnosti s vlastníkmi na Cypre, za ktorými má podľa medializovaných informácií stáť finančná skupina J&T, bude mestské zastupiteľstvo rozhodovať vo štvrtok, 10. decembra 2015.

Občianske združenie Bratislava pre ľudí preto pozýva všetkých, ktorým osud nášho mesta nie je ľahostajný, na reťazový protest, ktorý sa uskutoční na Primaciálnom námestí pred budovou, kde zastupiteľstvo zasadá. Začiatok protestu je o 9 h a potrvá nepretržite do stiahnutia predaja PKO z rokovania, alebo do konečného hlasovania.

„Kedže ide o bežný pracovný deň, zvolili sme formu reťazového protestu. Každý, kto má záujem, môže prísť podporiť aktivistov v priebehu dňa  v ľubovoľnom čase, hoci len na 15 minút“, vysvetľuje zástupca Bratislavy pre ľudí.

 

Rastislav Tešovič

info@bratislavapreludi.sk
rastislav.tesovic@devinskainak.sk

(text vyšiel na službe blog.sme.sk dňa 9.12.2015)

 

Tento článok bol prečítaný 68 krát

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *